Nowe zasady funkcjonowania Eskulap-Premium w Mosinie w związku ogłoszonym stanem epidemii koronawirus Covid-19
Eskulap, Wawrzyniaka 13, Mosina, koronawirus Covid-19, informacje dla pacjentów! Tel. 888 999 699
Uwaga!
Od 17.10.20 do odwołania wszelkie promocje, pakiety do wizyt oraz zniżki dotyczące punktu pobrań zostają zawieszone.
- Wejście do budynku tylko po uprzednim telefonie dla osób umówionych do specjalisty (bez osób towarzyszących)
- W budynku zostały utworzone tylko dwie strefy: parter (osobne wejście) i piętro (osobne wejście) umożliwiające bezpieczną pracę tylko po jednym specjaliście na strefę.
- Do każdej ze stref wpuszczana jest tylko jedna osoba. Po jej wejściu do gabinetu, kolejny pacjent może wejść do poczekalni.
- Każdy pacjent przy wejściu, po zdezynfekowaniu dłoni otrzymuje jednorazową maseczkę i jednorazowe rękawiczki. W takim ubiorze pacjent pozostaje przez cały czas. Nie dotyczy pacjentów stomatologicznych, którzy otrzymują dwie maseczki, drugą na wyjście z gabinetu.
- Każdy z lekarzy używa tylko jednorazowych strojów, nakrycia głowy, okularów i jednorazowej maseczki. W ginekologii, kardiologii dziecięcej, w każdej specjalności dla pacjenta powyżej 60 roku życia – lekarz ubiera dodatkowy jednorazowy strój.
- Każdy gabinet wyposażony jest w przepływową lampę UV C niszczącą wirusy dedykowaną do dużych powierzchni, dzięki temu możemy oczyszczać 220m3/h lub zwielokrotnić wyjaławiania powietrza w gabinecie. Podobny sprzęt funkcjonuje w poczekalniach.
- Każdy z gabinetów, korytarze, toalety i poczekalnie oprócz standardowej dezynfekcji środkami chemicznymi, podlega obróbce termicznej każdego zakamarku – przemysłową parownicą wytwarzającą suchą parę o temperaturze 180 st C i ciśnieniu 8 bar. Również pomiędzy pacjentami, dokonywana jest dezynfekcja gabinetu.
- I tak, w dolnej strefie będzie pełnił dyżur: ortopeda, kardiolog dziecięcy, kardiolog dla dorosłych, pediatra nefrolog i punkt pobrań Alab. Wymiennie wg procedur.
- Punkt pobrań pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 10:00 oraz I i III sobotę miesiąca w godzinach 8:00 – 10:00. W tym przypadku również obowiązują zasady zabezpieczenia nas i pacjenta przez jednorazowe bariery ochronne dla każdego pacjenta i osobę pobierająca materiał do badania. Do badania, wpuszczana jest tylko jedna osoba. Więcej na temat Laboratorium i badań na obecność korona wirusa w następnych postach.
- Górna strefa przeznaczona jest dla stomatologii, ginekologii i pojedynczych przypadków pozostałych specjalizacji. Te wszystkie drakońskie zasady, niczym nie uzasadnione ekonomicznie, mają na celu wspólne bezpieczeństwo.
Dziękujemy lekarzom oraz wszystkim współpracownikom za zaangażowanie i pracę w tym trudnym czasie!
STOMATOLOGIA
To najbardziej narażona grupa lekarzy i pacjentów. Na ten dział przeznaczyliśmy największe środki i sporządziliśmy procedury z rodem szpitala zakaźnego!
W całym budynku Eskulap- Premium działa 24h/dobę wentylacja z rekuperacją, która nie mieszając powietrza brudnego z czystym kilka razy na godzinę wymienia całe powietrze w budynku. Dodatkowo w gabinetach stomatologicznych zostały zainstalowane potężne lampy UV C w kanałach nawiewowych, które wyjaławiają powietrze z bakterii, wirusów i roztoczy.
Oprócz lamp w wentylacji, cały czas działa przepływowa lampa UV C.
Do tej porty udało się nam stworzyć bezpieczną procedurę dla pacjentów chirurgicznych bez użycia urządzeń rotacyjnych.
Lekarz i asystentka do każdego pacjenta przebiera się od stóp do głów. Czepek, specjalna maseczka uszczelniająca połączenie z fartuchem ochronnym, maska zakrywająca przednia cześć głowy, ochraniacze na obuwie i rękawiczki. Gabinet po każdym pacjencie podlega całkowitej dezynfekcji chemicznej, włącznie z dezynfekcją parową. Zostały wydłużone wizyty i przerwy pomiędzy nimi. Te zabiegi skutecznie zabezpieczają każdego pacjenta i lekarza. PROBLEM, nad którym pracujemy, dotyczy leczenia zachowawczego i endodontycznego z użyciem turbin chłodzonych wodą, rozpylających sprej na dużą odległość.
Jesteśmy w trakcie zakupu specjalistycznych masek z respiratorem podających powietrze do maski po przejściu przez filtr P3 zatrzymujący wirusy dla lekarza i asystentki. Koszt to ok 20.000 zł, więc w ciągu dnia tylko jeden zespół będzie mógł przyjmować pacjentów na leczenie. Dodatkowo zostaną zainstalowane wyciągi ssące, których zadaniem będzie odprowadzenie spreju na zewnątrz.
Dla lekarza i asystentki zostały przygotowane specjalne, grube jednorazowe kombinezony.
Od 7 kwietnia wprowadzamy wspomniane procedury. Jeżeli próby wypadną pozytywnie, po Świętach zaczniemy przyjmować pacjentów zachowawczych w ograniczonym wymiarze.