Klinika Urody Cosmetic Laser

Klinika Urody Cosmetic Laser

Pielęgnacja twarzy

Zabiegi oczyszczające, odmładzające i regenerujące skórę twarzy

Microdermabrazja diamentowa

Peeling kawitacyjny

Mezoterapia bezigłowa

Masaż twarzy

Kwasy owocowe i hydroxykwasy

Kosmetyka

Henna brwi, rzęs i regulacja

Depilacja woskiemn

Manicure tradycyjny

Manicure hybrydowy

Manicure japoński

Kąpiel parafinowa dłoni

Pedicure tradycyjny

Pedicure hybrydowy

Kąpiel parafinowa stóp

Przedłużenie paznokci metodą żelową

Makijaż

Piercing – kolczyki

Zabiegi mezoterapii igłowej

Nieusieciowany kwas hialuronowy

Lipoliza iniekcyjna

Zabiegi z osocza krwi czyli terapia osoczem bogatopłytkowym

Wypełnienie zmarszczek za pomocą osocza z własnej krwi jest przeznaczone dla pacjentów, którcyh skóra wymaga biostymulacji i odbudowy. To także zabieg stworzony dla alergików, którzy są uczuleni na składniki preparatów wypełniających zmarszczki, ponieważ preparat powstały z własnej krwi jest biologicznie obojętny i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. jest to alternatywa dla kobiet, które obawiają się nienaturalnego wyrazu twarzy po wstrzyknięciu botoksu lub z różnych powodów medycznych nie mogą lub nie chcą poddać operacji plastycznej w celu likwidacji zmarszczek.

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

INTRADERMOTERAPIA OSOCZEM – AUTOLOGICZNA ODNOWA KOMÓRKOWA

Dzięki najnowszym osiągnięciom medycyny regeneracyjnej mają Państwo możliwość wykorzystania zdolności regeneracyjnych własnego organizmu – bez wykorzystywania dodatkowych środków chemicznych lub kosmetycznych. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu koncentratu osocza bogatopłytkowego – materiału w 100% biokompatybilnego i bezpiecznego, o potencjale regeneracyjnym nieporównywalnym do żadnych innych preparatów stosowanych dotychczas w zabiegach odmładzających. Dzięki wykorzystaniu autologicznego osocza pacjenta, zabieg jest bezpieczny, naturalny i gwarantuje wysoką skuteczność bez ryzyka efektów ubocznych, które towarzyszą zabiegom odmładzającym wykorzystującym preparaty obce dla organizmu. Mimo iż zabiegi odmładzające z wykorzystaniem osocza są nowością, było ono z powodzeniem stosowane w medycynie konwencjonalnej już od ponad 30 lat, między innymi w chirurgii, ortopedii, stomatologii czy okulistyce.

CZYM JEST OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE?

Osocze bogatopłytkowe, określane w literaturze fachowej jako PRP (ang. plateled rich plasma), jest autologicznym preparatem krwiopochodnym, pozyskiwanym z krwi własnej pacjenta. Preparat ten zawiera silnie skoncentrowane płytki krwi, zawierające białka oraz czynniki wzrostu odpowiedzialne za proces gojenia i regenerację tkanek. Po zastosowaniu preparatu PRP na skórze rozpoczyna się proces wzmożonej rewitalizacji – pobudzone zostają podziały komórek, tworzą się nowe włókna kolagenowe, następuje zwiększony napływ komórek macierzystych i poprawia się ukrwienie skóry. W efekcie końcowym terapii skóra jest bardziej elastyczna i gładka, poprawia się jej odcień oraz tekstura.

DLA KOGO PRZEZNACZONA JEST TERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM?

Zabiegi wykorzystujące preparaty PRP są szczególnie dedykowane osobom szczególnie wymagającym, preferującym produkty naturalne i przyjazne organizmowi, które nie chcą poddawać się zabiegom inwazyjnym lub wykorzystującym preparaty obce dla organizmu. Terapia PRP jest odpowiednia w każdym wieku i dla każdego rodzaju skóry. Zabiegi spłycania zmarszczek z zastosowaniem osocza, w przeciwieństwie do np. botoksu, nie niosą ze sobą ryzyka nienaturalnej zmiany rysów, nie wywołują reakcji alergicznych i podrażnień. Dzięki temu
z terapii regeneracyjnej PRP mogą poddawać się bez obaw osoby cierpiące na alergie, ze skórą wrażliwą lub atopową. Wybierając zabiegi regeneracyjne z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego nie muszą już Państwo wybierać pomiędzy skutecznością a bezpieczeństwem.

WSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGÓW PRP

Oprócz potwierdzonej skuteczności w profilaktyce i cofaniu procesów starzenia skóry, zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego są stosowane w leczeniu szerokiego spektrum dolegliwości dermatologicznych oraz w celu poprawy kondycji skóry. Preparat PRP stosuje się aby uzyskać:

– rewitalizację i odbudowę zniszczonej skóry
– poprawę napięcia skóry i poprawę konturu twarzy
– rozświetlenie i ujednolicenie kolorytu skóry
– poprawę ukrwienia skóry
– wygładzenie i nawilżenie skóry
– regenerację skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej (peelingach chemicznych, laseroterapii)
– zmniejszenie widoczności blizn potrądzikowych i pourazowych
– leczenie przebarwień
– redukcję rozstępów
– profilaktyka łysienia oraz poprawa gęstości i kondycji włosów
– leczenie nadmiernego wypadania włosów u kobiet i mężczyzn
– wypełnienie zmarszczek i bruzd w okolicach czoła, oczu („kurze łapki”), policzków, fałd nosowo-wargowych, szyi, dekoltu, dłoni

PRZYGOTOWANIE DO TERAPII PRP I JEJ PRZEBIEG

Po wstępnej kwalifikacji do zabiegu przez kosmetologa pacjent kierowany jest do punktu pobrań w celu pobrania krwi dla zbadania pod kątem ilości oraz jakości trombocytów (płytek krwi). Jeśli wyniki badań spełniają normy wymagane do sporządzenia preparatu PRP, następuje ponowne pobranie krwi, tym razem w celu sporządzenia preparatu osocza bogatopłytkowego, który zostanie wykorzystany podczas zabiegu. Proces pobrania krwi nie różni się od pobrania krwi do celów badań laboratoryjnych, a pacjent nie musi być na czczo. Ilość pobranego materiału wynosi od 8-24 ml i zależy głównie od wielkości obszaru skóry poddawanego zabiegowi. Pobrany materiał jest odwirowywany, aby oddzielić osocze wraz ze skoncentrowanymi płytkami krwi od pozostałych składników krwi – erytrocytów oraz leukocytów, po czym jest umieszczany w strzykawce i łączony z aktywatorem czynników wzrostu. Zabieg przez większość pacjentów nie jest oceniany jako nieprzyjemny, jednak biorąc pod uwagę indywidualną wrażliwość na ból dla pełnego komfortu pacjenta pół godziny przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający. Iniekcja preparatu PRP jest przeprowadzana przez lekarza klasyczną techniką mezoterapii lub liniowo wzdłuż zmarszczek (wolumetria) – procedura ta może trwać od pół godziny do godziny, w zależności od obszaru poddanego zabiegowi. Dla osiągnięcia lepszych efektów terapii, kosmetolog może zalecić wykonanie dodatkowego zabiegu przygotowującego skórę do lepszego przyjęcia składników regeneracyjnych zawartych w osoczu, na przykład łagodnego zabiegu peelingującego, około dwóch tygodni przed wykonaniem intradermoterapii.

CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ BEZPOŚREDNIO PO ZABIEGU PRP?

Po upływie pierwszych 48 godzin po pierwszym zabiegu intradermoterapii rozpoczyna się proces intensywnej przebudowy tkanek – osocze stymuluje komórki macierzyste do namnażania, pobudza fibroblasty do wytwarzania nowych włókien kolagenowych oraz wywołuje angiogenezę (tworzenie nowych naczyń krwionośnych). Pierwsze efekty widoczne gołym okiem pojawiają się po dwóch tygodniach – zauważalnie zwiększa się napięcie, elastyczność oraz gęstość skóry, zanikają przebarwienia i poprawia się jej koloryt. Skóra również lepiej wchłania kosmetyki nawilżające i dłużej pozostaje nawilżona. Efekty zabiegu utrzymują się około 6 miesięcy po przeprowadzeniu intradermoterapii bez przeprowadzania dodatkowych zabiegów odmładzających.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie przemijające zasinienia – jest to fizjologiczna reakcja skóry na zastrzyk i nie jest powodem do obaw. Przez jeden lub kilka dni na skórze mogą również utrzymywać się niewielkie grudki – są to depozyty preparatu, które będą wchłaniać się w miarę upływu czasu. Wszystkie te drobne ślady można ukryć za pomocą makijażu już następnego dnia po zabiegu, dzięki czemu są niewidoczne dla otoczenia i nie stanowią źródła dyskomfortu dla pacjenta.

JAK CZĘSTO NALEŻY POWTARZAĆ ZABIEGI PRP?

Już po dwóch tygodniach po pierwszym zabiegu intradermoterapii można zaobserwować pozytywny wpływ osocza bogatopłytkowego na skórę, jednak prawdziwie spektakularne długofalowe korzyści można osiągnąć wykonując serię od 3-5 zabiegów, zwykle w półrocznych odstępach. Ostateczną decyzję jednak zawsze podejmuje lekarz po przeprowadzeniu wywiadu, uwzględniając indywidualne potrzeby każdego pacjenta. Decyzja zależy przede wszystkim od stanu skóry pacjenta, zapoznaniu się z jego oczekiwaniami, oraz poprawie stanu skóry po kolejnych zabiegach. Warto również skupić się nie tylko na twarzy, ale uwzględnić również inne ważne wizualnie rejony– szyję, dekolt lub dłonie. W przypadku zabiegów mających na celu wypełnienie bruzd i zmarszczek (wolumetrii) oraz redukcję blizn potrądzikowych zwykle już jednorazowa procedura daje zadowalające efekty.

BEZPIECZEŃSTWO I PRZECIWSKAZANIA

Intradermoterapia z wykorzystaniem PRP wykonana przez wykwalifikowanego lekarza cechuje się bardzo niskim ryzykiem działań niepożądanych w porównaniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Mimo to wciąż dokładamy starań, aby pacjent czuł się bezpiecznie i komfortowo na każdym kroku – od wstępnej kwalifikacji do zabiegu, poprzez optymalne przygotowanie do procedury i wreszcie sam zabieg. Naszym pacjentom udzielamy rzetelnych i wyczerpujących informacji dotyczących każdego aspektu procedury, w tym również ewentualnych działań niepożądanych. Preparat z osoczem bogatopłytkowym jest preparatem autologicznym, czyli sporządzonym z własnej tkanki pacjenta – jest biokompatybilny i jego wykorzystanie nie niesie ryzyka reakcji alergicznej, infekcji lub zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby czy HIV. W przeciwieństwie do substancji obcych dla organizmu może być stosowany u alergików, osób z wrażliwą lub atopową skórą. W czasie konsultacji należy zawsze poinformować lekarza o bieżącym leczeniu farmakologicznym, szczególnie lekach sterydowych lub rozrzedzających krew.

Do najważniejszych przeciwskazań do wykonania intradermoterapii zalicza się:

– okres karmienia piersią
– ciąża
– choroby krwi,
– choroby nowotworowe,
– przyjmowanie antykoagulantów (dotyczy zestawu do biostymulacji wolumetrycznej)
– czynna infekcja
– czynna opryszczka
– zmiany ropne skóry

Bezpłatne badania laboratoryjne przed wizytą u specjalisty

Rejestracja

tel. 730 730 736
ul. Wawrzyniaka 13
Mosina

eskulap.premium ( a ) gmail.com
www.eskulap-premium.pl

Klinka Urody Cosmetic Laser

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek